Laboratorium Józef Barnaba, Oświęcim

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Laboratorium Józef Barnaba, Oświęcim

22 sierpnia ~ 17:00 - 25 sierpnia ~ 14:00

Oświęcim, Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (salezjanie) ul. Jagiełły 8
Oświęcim, 32-600
Skontaktuj się
Opis

Zapisy na kurs odbywają się poprzez bezpośredni kontakt SECiM z liderami Szkół Ewangelizacji, do których zostanie skierowana korespondencja mailowa.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami ogólnymi o kursach.

Cel: Formowanie członków ekip kursów oraz przygotowanie ewangelizatorów a szczególnie Dyrektorów Szkół SESA oraz Dyrektorów kursów, nie tylko by właściwie realizować program SESA, ale też po to by wiedzieć dlaczego się to robi.

Dla kogo: dla członków szkół ewangelizacji SESA, szczególnie posługujących w ekipach kursów, po uzgodnieniu prowadzącego szkołę z biurem SECiM.

Zawartość: Kurs jest Laboratorium, nie tylko by nauczyć się posługiwać w SESA (Podręcznik Busola), ani po ty by wiedzieć  jak to realizować (Seminarium Andrzej), lecz głównie dlatego by poznać dlaczego się to robi.

Schemat:

Prezentacja

  1. Nowe paradygmaty
  2. Formacja osoby
  3. Wspólnota ucząca się
  4. Sześć zasad pedagogicznych
  5. Animacja
  6. Motywacja głoszącego i zainteresowanie uczestnika

Konkluzja

 

Kurs jest przeprowadzany w formule stacjonarnej (z noclegami).

Opłata za kurs może ulec zmianie.

Galeria z poprzednich edycji

Józef Barnaba

Świadectwa

Świadectwa

Na kursie otrzymałam narzędzia, które pomogą mi by nie „zasiedzieć się”, „zastać” w swoim toku rozumowania, swoich przyzwyczajeniach, swoich schematach, które nie pchają mnie do przodu. Potrzebowałam nowej wizji, mentalności, na kursie zrozumiałam jak bardzo jest to kluczowe w mojej drodze z Panem.

Diana, 35 lat
Świadectwa

Na kursie otrzymałam zachętę, aby patrzeć dalej.  Potwierdzenie, że mogę marzyć o rzeczach wielkich, bo to Bóg daje siłę, aby je zrealizować. Nową mentalność – chcę doświadczać nowych rzeczy i w nowy sposób je realizować. Wszystko mogę  w Tym, który mnie umacnia.

Basia, 51 lat
Świadectwa

Pan Bóg pokazał mi i zaprosił przede wszystkim do tego, żeby żyć w takiej postawie otwartości na zmiany dotyczące mojej posługi i jej wyobrażeń, ale także zmiany dotyczące całego życia. Też do tego, żeby traktować te zmiany jako coś dobrego i koniecznego do coraz lepszej i bardziej owocnej ewangelizacji. Otwartość na zmiany, które pokazuje Pan Bóg może być początkiem i sposobem jeszcze lepszej i owocnej ewangelizacji.

Anna, 24 lata

Detale

Start:
22 sierpnia ~ 17:00
Koniec:
25 sierpnia ~ 14:00
Wydarzenie Tagi:

Mapa

Oświęcim, Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (salezjanie) ul. Jagiełły 8
Oświęcim, 32-600
+ Google Map
Strona: www.sanktuarium-oswiecim.pl