Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2018

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2018

Dzień 8

Sobota: Msza w kościele Sióstr z Nazaretu w Nazarecie, przejazd do Jaffy, spacer po Jaffie i powrót do Polski. Fotorelacja.

Dzień 7

Odwiedziliśmy: Górę Błogosławieństw, Tabghę (miejsce rozmnożenia chlebow i ryb oraz kościół przekazania prymatu Piotrowi), Kafarnaum. Plynelusmt również po Jeziorze Galilejskim. Na koniec dnia zobaczyliśmy Domus Galilea, dom formacyjny Drogi Neokatechumenalnej. Fotorelacja.

Dzień 6

Czwartek, 1 lutego: Zwiedziliśmy Cezareę Nadmorską, sanktuarium Matki Bożej Stella Maris na górze Karmel, Kanę Galilejską oraz Bazylikę Zwiastowania i kościół św. Józefa w Nazarecie. Fotorelacja.

Dzień 5

Środa: Dziś odwiedziliśmy Betanię, Morze Martwe oraz górę Tabor. Fotorelacja.

Dzień 4

Wtorek: Dziś odwiedziliśmy: Górę Oliwną, Gethsemani, grób Maryi, Ścianę Płaczu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia Maryi oraz kościół św. Piotra in Gallicantu. Fotorelacja.

Dzień 3

W poniedziałek 29 stycznia wcześnie rano udaliśmy się do Bazyliki Grobu Pańskiego. Nie było prawie żadnych innych pielgrzymów- modliliśmy się na Golgocie i w Grobie Jezusa. Następnie celebrowaliśmy uroczystą Eucharystię. Potem nawiedziliśmy kościół pw. śś. Joachima i Anny. Później odprawiliśmy Drogę Krzyżową, a po południu odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne nad Jordanem i odwiedziliśmy Jerycho. Fotorelacja.

Dzień 2

Niedziela: Pielgrzymi rozpoczęli dzień od Eucharystii w kaplicy św. Heleny przy Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a następnie przeszli do Groty Mlecznej. Po południu odwiedzili muzeum Holocaustu Yad Vashem oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz kościół Nawiedzenia św. Elżbiety w Ain Karem. Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji.

 

Dzień 1

Sobota: Rozpoczęła się kolejna pielgrzymka naszej wspólnoty do Ziemi Świętej. Zapraszamy do towarzyszenia pielgrzymom.